[Głosów:1613    Średnia:4.8/5]

Internet przepełniony jest różnymi preparatami, które obiecują niesamowite efekty odchudzające lub pobudzające nasz organizm. Przeróżne suplementy gwarantują efekty już po tygodniu, a po miesiącu osiągnięcie celu, czyli zdobycie upragnionej sylwetki. Jednakże, większość z tych ofert w żaden sposób nie jest potwierdzona, a rzekome badania przeprowadzane były albo w anonimowych placówkach albo na uniwersytetach bliżej nieokreślonych. Jednakże, czy taki stan rzeczy dotyczy każdego produktu i każdego składnika? Interesującą alternatywą dla sztucznych wspomagaczy jest zielona kawa i kofeina w niej zawarta. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym pozytywnie ocenianym i coraz bardziej popularnym specyfiku? Dowiedz się, jakie właściwości zielona kawa posiada i doświadcz korzyści płynących z tego naturalnego środka leczniczego!

Kawa zielona, kofeina, skład

Podstawowym elementem, który sprawił, że zielona kawa stała się tak popularnym produktem odchudzającym jest oczywiście jej skład. Niewiele osób wie, ale zielona kawa to ten sam produkt, które z pewnością każdy z nas choć raz spróbował. Skąd więc różnica w kolorze? Otóż zanim kawa zostanie poddana procesowi palenia (aby uzyskać ten niepowtarzalny aromat oraz smak), podczas poddawania ziaren obróbce cieplnej, kawa zmienia się nie tylko pod względem wyglądu, smaku oraz aromatu. Proces palenia przekształca zieloną kawę również pod względem chemicznym. Zielona kawa traci częściowo kwas chlorogenowy, białko oraz polisacharydy. Ten pierwszy element to powód, dla którego działanie zielonej kawy na odchudzanie jest tak szeroko komentowane i coraz popularniejsze.

Właściwości zielonej kawy – kwas chlorogenowy

Kwas chlorogenowy to naturalny składnik jaki możemy znaleźć w zielonych liściach czy właśnie w owocach kakaowca, który wykorzystywany jest w wielu krajach azjatyckich jako środek nie tylko odchudzający, ale również lek przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy oraz przeciwgrzybiczny. Jest to silny przeciwutleniacz, który spowalnia również wydzielanie glukozy po posiłku oraz zwiększa czułość naszych komórek na insulinę. Podczas procesu palenia kawy, ilość kwasu chlorogenowego znajdującego się w zielonej kawie zmniejsza się z 60000 mg/kg do 500 mg.

Właściwości kawy zielonej są udowodnione, skąd tyle negatywnych opinii?

Kiedy tylko zielona kawa stała się trendem w naturalnym odchudzaniu, wiele firm farmaceutycznych postanowiło to wykorzystać i dodać ekstrakt z zielonek kawy w postaci kwasu chlorogenowego do swoich tabletek na odchudzanie. Niestety, ilość tego ekstraktu jest porównywalna do tej, jaką możemy znaleźć w kawie poddanej już procesowi palenia. Oznacza to, że działanie, jakim zielona kawa może się poszczycić, nie jest tak efektywne i tak szybkie. Jest to główny powód, dla którego użytkownicy mają mieszane uczucia co do tego składnika. Należy jednak nadmienić, że kawa zielona i suplementacja za jej pomocą z udziałem odpowiedniego specyfiku – daje bardzo wyraźne efekty.

obrazek jednej z kaw zielonych

Zielona kawa – działanie

Sposób, w jaki zielona kawa wpłynie na nasz organizm jest na pierwszy rzut oka niewidoczny. Dlaczego? Otóż wszystkie zmiany dochodzą w naszym organizmie. Zielona kawa zmusza nasz organizm do wykorzystania nagromadzonych wcześniej tkanek tłuszczowych, a przy tym ogranicza wchłanianie cukru w przewodzie pokarmowym. Warto zauważyć, że podobne działanie ma kofeina, a zielona kawa charakteryzuje się bardzo dużą jej ilością w składzie. Z tego względu warto zwrócić uwagę na poprawne dawkowanie, gdyż niepoprawne stosowanie zielonej kawy może wpłynąć na takie aspekty naszego zdrowia jak koncentracja, niepokój, czy ogólny spadek formy.

Nasza opinia

Artykuły zachwalające zieloną kawę nie mylą się w jednej rzeczy: jest to zdecydowanie lepszy suplement diety, aniżeli sztucznie przygotowane przez gigantów farmaceutycznych tabletki. Pamiętajmy jednak, że jest to nic innego jako suplement, czyli uzupełnienie naszej diety, a nie zamiennik. Oznacza to, że nie możemy opierać naszego procesu odchudzania jedynie na zielonej kawie. Warto jednak sprawdzić jej skuteczność i dowiedzieć się czy po miesięcznym stosowaniu zielonej kawy kofeina w niej zawarta razem z kwasem chlorogenowym wspomogą proces odchudzania i poprawią stan naszego zdrowia.

Podsumowanie

Kawa zielona, kofeina oraz kwas chlorogenowy naprawdę pomagają. Wiele osób doceniło już właściwości kawy zielonej i zawartej w niej kofeiny. Coraz częściej stosowana jest ona jako zamiennik dla kawy palonej. Co prawda nie uświadczymy tego smaku i aromatu, lecz jest to wciąż kawa, którą tak wielu z nas uwielbia. Najlepszym sposobem na przetestowanie skuteczności kawy zielonej jest oczywiście zakupienie surowych ziaren i wypróbowanie ich na własną rękę. Pomimo braku obróbki cieplnej, nie jest ona szkodliwa, a może pomóc nam z naszym problemem wagowym. 

Kliknij tutaj, by zacząć od naszej strony głównej i zdobyć więcej informacji na temat zielonej kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here