[Głosów:1613    Średnia:4.8/5]

Zapewne wielu z was słyszało o niesamowitych właściwościach zielonej kawy i jak pozytywnie wpływa na nasz metabolizm. Skoro przynosi prawie same korzyści i nie ma problemów ze skutkami ubocznymi, dlaczego nie wykorzystać jej do odchudzania?

Poniższy artykuł przedstawi wam jakie są zalety oraz wady odchudzania z zieloną kawą. Co więcej, postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy zielona kawa odchudza, czy może jest ona jedynie dodatkiem do tego skomplikowanego procesu.

Dlaczego kawa zielona działa na odchudzanie?

Jak już pewnie wiecie, głównym składnikiem odpowiedzialnym za potencjalne właściwości odchudzające jest kwas chlorogenowy. Obok kofeiny, jest to najliczniejszy składnik, który sam w sobie jest idealnym rozwiązaniem nie tylko na odchudzanie, ale również na poprawę naszego stanu zdrowia. Kwas chlorogenowy to bardzo mocny przeciwutleniacz. Te natomiast znane są ze zdrowotnych właściwości. Sam kwas chlorogenowy neutralizuje za dużą ilość wolnych rodników.

Oczywiście wielu z was powie, że kwas chlorogenowy znajduje się również w zwykłej kawie. Dlaczego zatem zielona kawa do odchudzania jest o wiele skuteczniejsza? Powodem jest ich ilość. Kawa po poddaniu jej procesowi palenia traci bardzo dużą ilość kwasu chlorogenowego. Oczywiście pojawia się po tym ten unikalny i przez wszystkich znany smak i aromat. Jednakże, właściwości zdrowotne tego środka się redukują razem z redukcją kwasu chlorogenowego.

Zalety odchudzania z zieloną kawą

Skoro wiemy już czy zielona kawa odchudza, możemy przejść do potwierdzonych zalet, jakie płyną z korzystania z suplementów zawierających zieloną kawę.

– obniżone wchłanianie cukrów

Pierwszą i szczególnie ważną zaletą, o jakiej należy wspomnieć jest oczywiście wpływ zielonej kawy na wchłanianie cukrów. Za każdym razem, gdy nasz organizm potrzebuje energii, w pierwszej kolejności korzysta ze świeżo dostarczonych cukrów. Jeśli jednak cukry będą wolniej się wchłaniać do naszego organizmu (a co za tym idzie nie będziemy tak odczuwać głodu), organizm zostanie zmuszony do skorzystania z zapasów, jakie odłożyły się w naszej tkance).

– prozdrowotne właściwości

ACG to naturalny polifenol z silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Oznacza to, że jako przeciwutleniacz pozbywa się nadmiaru wolnych rodników w naszym organizmie. Ma to niesamowicie ważny wpływ na nasz organizm, gdyż spowalnia to proces starzenia się naszego organizmu oraz hamuje rozwój komórek rakowych.

– brak łaknienia

Podjadanie między posiłkami to chyba największy wróg każdej osoby, która stara się zrzucić zbędne kilogramy. Jak już wyżej wspomnieliśmy, ACG (czyli kwas chlorogenowy) w połączeniu z kofeiną obniża przyswajalność glukozy. Co więcej, zmniejsza on możliwość naszego organizmu do magazynowania przyswojonej glukozy. Oznacza to, że nie tylko będziemy mieli mniejsze zapotrzebowanie, ale wytrzymamy również do kolejnego posiłku.

Jak widzicie, zalet jest naprawdę dużo i każda z nich została udowodniona. Przez to mamy na myśli nie jakiegoś anonimowego naukowca z uniwersytetu, o którym nikt wcześniej nie słyszał. Rezultaty te zostały potwierdzone przez trenerów personalnych, dietetyków, a co ważniejsze przez osoby, które odchudzały się przy pomocy zielonej kawy. Nie ma jednak róży bez kolców.
Nowa piękna sylwetka dzięki zielonej kawie tylko tu

Jakie są wady kawy zielonej na odchudzanie?

Każdy środek niesie ze sobą skutki uboczne. Podobnie zresztą jest w wypadku odchudzania z zieloną kawą.

– obniżony poziom glukozy

To co dla jednych jest niewątpliwą zaletą, dla innych może być problemem. Z powodu właściwości obniżających poziom glukozy, zielona kawa na odchudzanie to zdecydowanie NIE jest suplement dla osób chorych na cukrzycę. Łączenie leków na cukrzyce z zieloną kawą może doprowadzić do hipoglikemii, dlatego każdy cukrzyk powinien unikać zażywania zielonej kawy.

– efekty uboczne

Jak to bywa ze wszystkimi suplementami i wspomagaczami na odchudzanie, zielona kawa to również efekty uboczne. Co prawda nie są one tak niebezpieczne jak w przypadku sztucznych produktów i suplementów, lecz występują one i należy się z nimi liczyć. Najczęstszym efektem ubocznym, jaki pojawia się u nielicznej grupy klientów są bóle głowy oraz niskie ciśnienie. Ponadto pojawiają się również wysypki i swąd, które często bywają reakcją alergiczną.

– brak ruchu oraz diety

Niestety, opisany przez nas suplement to nie jest żaden cudowny środek, który po tygodniu czy nawet miesiącu zrzuci za nas dodatkowe kilogramy. Czy zielona kawa odchudza? Na pewno pomaga i często polecana jest przez dietetyków. Jednakże, podstawą w każdej diecie jest ruch oraz dieta, która dostarczy naszemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych.

Kawa zielona na odchudzanie, czy warto?

Odchudzanie z zieloną kawą jest na pewno łatwiejsze oraz odczujemy pozytywny jej wpływ na nasz organizm. Należy jednak zwrócić uwagę na efekty uboczne i upewnić się, że żaden z nich nie będzie nas dotyczył.
sekret zielonej kawy w zasięgu ręki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here