Follow Us

Jakie drzwi do prysznica bez brodzika wybrać?

Drzwi do kabiny prysznicowej powinny zagwarantować optymalny poziom ergonomii oraz komfortu użytkowania. Ważne jest to, aby bezpieczeństwo eksploatacji znajdowało się na najwyższym poziomie. Nie należy zapominać, że to właśnie one chronią pomieszczenie przed zalaniem. Ma to szczególne znaczenie, jeśli mamy do czynienia z modelem bez brodzika. Ryzyko wycieku wody jest bardzo duże, a więc konstrukcja musi być w stu procentach szczelna.

Drzwi przeszklone

Przeszklone drzwi do prysznica bez brodzika wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie przestronnego. Docenią to osoby posiadające łazienkę o małym metrażu. Jeśli wnętrze posiada okna, to warto jest postawić na drzwi do kabiny wykonane z transparentnego szkła. Oczywiście do produkcji drzwi wykorzystywane jest szkło hartowane, a więc nie trzeba obawiać się o jego stłuczenie lub zarysowanie. Nawet w przypadku uszkodzenia powierzchni nie rozpadnie się ona na milion drobnych kawałeczków, które mogłyby doprowadzić do skaleczenia, a nawet poważnego wypadku. Należy jednak wybrać model znanego i cenionego producenta. Istotne jest to, aby upewnić się, że został on wykonany z certyfikowanych materiałów.

Drzwi przesuwne

Przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika wydają się być świetnym wyborem. Ich otwieranie oraz zamykanie nie wymaga dużej ilości siły fizycznej. Mechanizm działa płynnie oraz niezawodnie, a przesłona nie zacina się. Wiadomym jednak jest to, że ogromny wpływ ma jakość wykonania. Lepiej jest zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że korzystanie z kabiny nie będzie problematyczne. Drzwi przesuwane nie zabierają wnętrzu przestronności. W momencie, gdy są one otwarte, jedno skrzydło nasuwa się na drugie. Właśnie dlatego omawiane rozwiązanie sprawdza się nawet w przypadku bardzo małej łazienki. Dobrze jest sprawdzić, jaki uchwyt posiada wybrany model. Szeroki wybór drzwi prysznicowych pod adresem: https://tanialazienka.com/drzwi-prysznicowe-wnekowe.html

Szczelność drzwi prysznicowych

Za szczelność drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika odpowiada wiele czynników. Wielką rolę odgrywają uszczelki – to właśnie one niwelują prawdopodobieństwo wylania się wody do pomieszczenia. Powinny być one wykonane z solidnego tworzywa sztucznego, które nie jest podatne na deformacje. Zbyt słabe uszczelki szybko przestaną spełniać swoje zadanie. Na początku zwykle odnotowuje się delikatne kałuże w okolicy prysznica, które pojawiają się po kąpieli. Wraz z upływem czasu stopień nieszczelności wzrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *