Follow Us

Uzależniony w każdej chwili może powrócić do używki.

Choroba jaką jest alkoholizm bardzo trudno rozpoznać. Możemy nie widzieć u siebie tego poważnego schorzenia lub nie przyznawać się do niego. W pierwszych etapach choroby osoba uzależniona od picia alkoholu pod pretekstem złego humoru sięga po używkę. Wie, iż dzięki niemu wprawi się w bardzo dobry humor, może stać się także nieznacznie otępiała.

Człowiek popadający w uzależnienie od alkoholu bardzo często wychodzi na imprezy, traktując je jako kolejną szansę do picia. Czasem przed zaplanowanym wyjściem zdąży jeszcze lekko odurzyć się alkoholem. Takiemu człowiekowi potrzeba znacznie większej dawki alkoholu aby poczuł jego działanie. Ciężko wtedy rozpoznać uzależnienie, a dla najbliższej rodziny bądź przyjaciół picie alkoholu w trakcie spotkań towarzyskich jest normalne. Zauważenie, że dana osoba posiada kłopot z nadużywaniem alkoholu może okazać się możliwe, kiedy osoba będzie już w fazie krytycznej. Taka osoba zaniedbuje wówczas swoje obowiązki, a jej życie koncentruje się na alkoholu. Na wszystkie sugestie dotyczące spożywania nadmiernej ilości alkoholu zazwyczaj reaguje złością. Końcowa faza uzależnienia jest bardzo niebezpieczna. Osoba uzależniona bez przerwy jest pod wpływem. To długi proces i może on ciągnąć się latami, w każdej fazie uzależnienia od alkoholu osobie chorej potrzebna jest pomoc i wsparcie. Leczenie uzależnienia jest ciężkim procesem. Uzależniony w każdej chwili może wrócić do picia.

Przykładową metodą leczenia uzależnienia jest specjalna leczenie alkoholizmu Lublin. To wszycie alkoholikowi związku chemicznego. Przy kontakcie z alkoholem wywołuje ona szereg dolegliwości. Celem tego jest zniechęcenie osoby uzależnionej od picia alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *