Follow Us

Spacer nocą po rynku w Bolesławcu powinien być w każdym planie turystycznym.

Każdy, kto lubi wycieczki i odwiedzanie różnych interesujących oraz cudownych miejsc, powinien udać się do Bolesławca. To polskie miasto , które leży w województwie dolnośląskim z pewnością należy do najładniejszych miejscowości w naszym kraju, zatem warto je zwiedzić.

Nie tylko ze względu na wyroby ceramiczne, z jakiej to miejsce słynie, ale również w celu obejrzenia pozostałych atrakcji turystycznych oferowanych na miejscu. Naturalnie nie umniejszając niczego bolesławskiej ceramice – jest naprawdę przepiękna a także warto zobaczyć muzeum jej powięcone, jeżeli nie zechcemy nabyć jakiegoś egzemplarza jako pamiątkę do swojego domu. Najpiękniejszym miejscem w Bolesławcu jest stary rynek. Jeżeli chodzi o miejsca noclegowe – hotel bolesławiecproponuje wiele lokalizacji niedaleko starego rynku, a dzięki temu jest możliwość szybciej i częściej być na nim. A rynek jest tego wart, bo odnowione, różnokolorowe budynki wywołują wyjątkowe wrażenie. Wieczorami jest dużo ładniej, ponieważ władze miejskie uruchamiają iluminacje , które podkreślają niesamowitość okolicznych budowli.

Wieczorny spacer po bolesławskim rynku musi być numerem jeden w każdym planie turystycznym. Następnym fascynującym miejscem do zobaczenia jest tutejsza bazylika, która jest zabytkiem, ponadto park, który otacza bazylikę jeszcze dopełnia piękna tego miejsca. Jest to wielka okazja dla wszystkich fanów budowli z minionych wieków. Przy tym, co każdego z nas powinno ucieszyć, jeśli chodzi o znany hotel Bolesławiec należy on do jednych z tańszych lokalizacji turystycznych. Wakacje lub weekend w nim wychodzą przystępnie cenowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *