Follow Us

Przeważnie mówimy, że śnieżno biały uśmiech jest kluczową wizytówką .

Częstokroć powiada się, że nasz usmiech jest najważniejszą wizytówką człowieka. Właściwie każdy z nas od dziecka marzy o wspaniałych, śnieżnobiałych i prostych zębach. Chodzimy na wizyty do stomatologa, monitorujemy regularnie stan naszej jamy ustnej. Częstokroć rutynowa kontrola w salonie u dentysty to o wiele za mało by uśmiech wyglądał estetycznie. Wady zgryzu, wszystkie wady szczękowo-twarzowe oraz nieprawidłowości związane z zębami – z takimi problemami powinno udać się do lekarza-ortodonty.

Specjalizacja taka jak ortodoncja zajmuje się głównie korygowaniem rozmaitych wad, diagnozowaniem a także wdrożeniem leczenia. Konsultacje przeprowadzane są w każdym wieku pacjenta ze względów zdrowotnych a dodatkowo estetycznych.Jednym z popularnych środków ortodontycznych są tak zwane klamerki na zęby. Możemy wymienić aparaty ortodontyczne stałe albo aparaty ruchowe. To, który z nich będzie wybrany dla pacjenta zależy od wady zgryzu jaką posiada a także wielkości problemu. Aparaty ortodontyczne stałe zalecane w sytuacji stałych zębów w szczególności dla nastolatków i osób dorosłych. Długość ich stosowania także uzależniona jest od rozmiaru wady. Dostępnych jest parę rodzajów takich aparatów przeznaczonych dla określonych jednostek. Wyróżnić możemy aparaty normalne (metalowe- najpopularniejsze), antyalergiczne (tytanowe), estetyczne (ceramiczne, ceramiczno -kompozytowe, porcelanowe, szafirowe), samoligaturujące, lingwalne oraz przezroczyste.

Bez wątpienia każdy znajdzie coś w swoim guście.Jeżeli dostrzeżemy u siebie jakieś zmiany zębowe prędko należy pójść do ortodonty. Czym dłużej czekamy z wizytą tym niestety częściej nasza wada pogarsza się z czasem. Jeśli natura niestety nie obdarzyła nas w pełni zadowalającym uzębieniem a marzymy o pięknym uśmiechu- najwyższy czas zacząć działać!

Autor: aparaty stałe Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *