Follow Us

Frezowanie, to nacinanie, czy wybieranie kształtów z powierzchni wyrobu.

Pękła śruba? Gwint się zerwał? Do tego, pechowo, okazało się, iż śrubę należy specjalnie zamawiać z Anglii, ponieważ to gwint calowy? Pozbędziesz się takich zmartwień, jeżeli wybierzesz się do profesjonalnego tokarza. Toczenie tego typu śrub, to duże wyzwanie, ale na pewno do zrobienia. Tokarki wprowadzają w ruch obrotowy wszystkie elementy, które się w nich umieści. Lecz bądź bardzo ostrożny! Jeden nieprawidłowy ruch i nóż, który obrabia materiał pozostanie bezwartościowym kawałkiem tworzywa.

W zacisku tokarki umieścimy nie tylko i wyłącznie części wykonane z metalu. Towarem, z jakiego stworzymy cudowne obiekty jest drewno. Krótkie spojrzenie wokół siebie wystarczy, żeby dostrzec przedmiot z drewna , który został wytoczony na tokarce. Kolumna lampy nocnej. Nogi stołu, taboretu, gałka przy szufladzie. A także niepozorna podstawka pod jajko „na miękko”. Inną obróbką , która jest stosowana ażeby nadać ostateczny kształt wielu tworzywom jest frezowanie. Przesuń palcem po krawędzi blatu, czy lustra, a sam się o tym przekonasz. Jeżeli twój palec pozostał nienaruszony, to zapewne dlatego, że krawędź była frezowana. Po struganiu drewno posiada na tyle ostry brzeg, iż z łatwością, jak skalpel, przecina skórę. Usługi frezarskie dają nam wiele możliwości. To nie tylko wygładzanie ostrych krawędzi metalu, szkła czy drewna.

Usługi frezarskie Warszawa, to także nacinanie, bądź wybieranie wszelkich kształtów z powierzchni produktu. Grawerowanie też jest formą frezowania. Frezując a także tocząc nadajemy materiałowi końcowego blasku wgryzając się w jego strukturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *