Follow Us

Czy warto inwestować w taki aparat?

Wspaniały uśmiech stał się podstawą wspaniałego samopoczucia większości młodych ludzi. Nic zatem zadziwiającego, iż coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów przychodni stomatologicznych cieszy się ortodoncja. Dzięki przyszłościowym zastosowaniom można prędko oraz bezpiecznie naprostować łuki zębowe, za sprawą czego polepszy się zarówno wygodę życia, jak i własna samoocena. Oczywiście aparaty na zęby nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co ma wpływ na ogólne ceny leczenia.

Muszą być one całe opłacone ze środków osobistych pacjentów w placówkach prywatnych oferujących tego typu usługi. Musimy natomiast pamiętać o tym, że zakres usług które są refundowane poprzez płatnika publicznego co roku się redukuje, a wycena jest śmiesznie niska. Właśnie poprzez to mnóstwo stomatologów decyduje się na odejście do sektora prywatnego, dzięki któremu może osiągnąć o wiele większy komfort leczenia i doboru najkorzystniejszej metody dla określonego pacjenta. Czy warto inwestować w taki aparat? Wydaje się, że w sporej ilości przypadkach poprawa uśmiechu to czysta fanaberia pacjenta, która w niczym nie pomaga w życiu. Jest natomiast zupełnie inaczej.

Osoba borykająca się od wielu lat z kompleksami na punkcie własnych zębów rzadko się uśmiecha i jest znacznie mniej otwarta na innych, więc taka zmiana z całą pewnością ułatwi jej złapanie lepszego kontaktu z otoczeniem. Niekiedy opłaca się zainwestować kasę a także czas w zmiany, które zdołają poprawić swój komfort i jakość życia.

Więcej: aparaty stałe Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *